Články

Novinky - archiv


- 18. prosince 2010 - Přidány další fotografie Richarda Menšíka.Vaše fotografie / Richard Menšík.
Všem přeji krásné prožití Vánočních svátků a šťastný Nový rok 2011.

- 11. října 2010 - Vážení a milí pěstitelé. Již se podle předpovědi počasí blíží opravdu zima, proto by jste si své miláčky měli už schovat domů z letního stanoviště a přichystat je na zimování.

- 17. září 2010 -Už mi S. katerina kvete! Na její fotečky se můžete podívat na stránce věnované Špirlici kateřině.

- 5. září 2010 - Opět přidávám fotogralerii Ladislava Bláhy v sekci Vaše fotografie. Jinak S. kateřina ještě pořád nekvete, ale brzy už bude.

- 28. srpna 2010 - Nevíte si rady jak správně namíchat substrát nebo jak přesadit svoji rosnatku? Tak se podívejte na následující videa - v sekci Ostatní/Jak namíchat substrát a Jak přesazovat rosnatku.

- 26. srpna 2010 - Milí příznivci masožravek, letos již pošesté pořádá Darwiniana a Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty UK v Praze společnou velkou výstavu masožravých rostlin, na které se podílí mnoho různých pěstitelů zapůjčením rostlin do expozice, která je tak vždy pěknou a ucelenou přehlídkou napříč spektrem rostlin s touto kuriozní schopností.

Výstava se koná od 27. srpna do 5. září v horní části skleníku Botanické zahrady PřF UK, Na Slupi 16, Praha 2.

Mladí návštěvníci Otevřeno bude každý den od 9:00 do 18:00, vstupné 30 Kč dospělí, 15 Kč studenti, důchodci, a zdarma členové Darwiniany, ZTP s doprovodem a děti do 6 let.
Na výstavě bude zajištěn prodej rostlin, literatury, triček, obrázků a další aktivity. Na požádání zdarma provádíme, školy mají výklad automaticky.
Je vhodné si zarezervovat termín výpravy u Jany Rubešové ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ) nebo telefonicky na +420 777690914. Doba výkladu se dá přizpůsobit (20–60 minut). Provádíme jak mateřské školky tak i maturanty. Výklad je možný v českém i anglickém jazyce.

Přijďte se všichni podívat a ztratit se na chvíli v tajemném zákoutí a zvláštním světě masožravých rostlin!

- 25. června 2010 - Přidal jsem nějaké fotky od Ladislava Bláhy v sekci Vaše fotografie.

- 13. června 2010 - Richard Menšík mi zaslal opět nové fotografie, můžete se na ně podívat v sekci Ostatní/Vaše fotografie/Richard Menšík.

- 3. června 2010 - Zatím nám a rostlinkám léto vůbec nepřeje. Na stránkách také není moc aktualit, ale v návštěvní knize to stále žije:) Už to vypadá, že mi dozrávají semínka u S. kateřiny, tak až začne semeník praskat, pořídím foto.

- 8. dubna 2010 - Již nastává čas jara a proto už dávejte pomalu své miláčky ven, aby se rostlinky po dlouhé zimě mohly nabažit jarního sluníčka. Pozor však na občasné ranní mrazíky!

- 17. února 2010 - Dnes jsem zprovoznil (snad i úspěšně) odběr RSS novinek na mém webu. Zatím je tato funkce ve fázi testování (nebo spíš se učím s RSS zacházet :-) ), proto omluvte případné chyby.

- 1. února 2010 - Všem pěstitelů přeji mnoho úspěchů s jejich rostlinkami i v Novém roce 2010. Objevil jsem zajímavou stránku o masožravkách z časopisu Receptář (prosinec 2002). Je to souhrn o pěstování, krmení a světelných podmínkách nejběžněji pěstovaných druhů u nás. Stránka je k dispozici jako obrázek nebo jako PDF dokument.

- 13. prosince 2009 - Omlouvám se všem návštěvníkům za delší neaktuálnost stránek, ale kvůli vysoké škole poslední dobou moc nestíhám. V nejbližší době pro Vás chci připravit odběr novinek na těchto stránkách pomocí RSS a také přidám nějaký textík + foto o nových, malých přírustcích Mucholapky podivné, které jsem dnes objevil - budu se věnovat seriálu "Výrůstci".

- 11. října 2009 - Vážení a milí pěstitelé. Již se podle předpovědi počasí blíží opravdu zima, proto by jste si své miláčky měli už schovat domů z letního stanoviště a přichystat je na zimování.

- 17. září 2009 - Už mi S. katerina kvete! Na její fotečky se můžete podívat na stránce věnované Špirlici kateřině.

- 5. září 2009 - Opět přidávám fotogralerii Ladislava Bláhy v sekci Vaše fotografie. Jinak S. kateřina ještě pořád nekvete, ale brzy už bude.

- 26. srpna 2009 -Přináším další fotografie do sekce Vaše fotografie, kde jsem přidal opět fotografie Richarda Menšíka (strana 2). A ještě jedna zpráva - všiml jsem si, že se mi S. kateřina rozhodla vykvést, fotografie květu brzy přidám na stránky :-)

- 21. srpna 2009 - Letní prázdniny se nám blíží ke svému konci, tak jsou teď rostlinky v závěru vegetačního období v plné síle. Přesvědčit se o tom můžete třeba v sekci Vaše fotografie, kde jsem přidal barevně upravené fotografie Richarda Menšíka (strana 2).

- 3. července 2009 - Všem přeji příjemné prázdniny. Přidal jsem další fotografie od Daniela Kolešky do sekce Vaše fotografie.

- 21. června 2009 - Dnes jsem přidal další fotografie do sekce Vaše fotografie. Jako nové jsou fotografei od Aleše Horny a pár od Richarda Menšíka.

- 17. června 2009 - V těchto dnech se můžete těšit na další fotografie v sekci Vaše fotografie.

- 31. května 2009 - V období od 1.6. do 11.6. jsem na dovolené = na dotazy odpovím až se vrátím :-)

- 8. května 2009 - Finální podoba nové sekce "Vaše fotografie". Také jsem přidal fotečky Lucie Krotilové. Omlouvám se, že to tak dlouho trvalo.

- 14. dubna 2009 - Udělal jsem pro Vás úplně novou sekci s názvem Vaše fotografie. Zatím zde můžete vidět nádherné fotografie rostlinek ze sbírky Richarda Menšíka, jemuž tímto děkuji. Své fotografie můžete posílat také, přidám je do této sekce.

- 28. března 2009 - Rád bych Vás upozornil na článek o Špirlici kateřině. Přidal jsem tam 3 fotografie, jak rostlinka vypadá po zimě a rovněž se můžete pokochat pohledem na její přednost - po celý rok vytváří pouze letní typ pastí, takže je překrásná i v zimě :-).

- 6. března 2009 - Ještě dnes vrátím na stánky reklamu, která se velmi špatně zobrazovala v prohlížeči Internet Explorer (samozřejmě to bude opravené :-).

- 19. února 2009 - Jistě jste si mohli všimnout nové reklamy. Jedná se o nabídku pana Petra Lukáče, který se zabývá prodejem skleněných klimatických váz, které jsou určeny pro hydroponické pěstování především tropických orchidejí a masožravých rostlin. Protože mé stránky nejsou nijak výdělečné, finanční částka poskytnutá za uveřejnění této reklamy zaplatí náklady na další rok provozu tohoto webu i domény (zatím jsem student a poplatek za roční provoz webu mě stojí 700,- Kč). Určitě doporučuji navštívit tyto stránky :-).

- 7. února 2009 - Dnes jsem přidal již slíbený článek "Rady pro pěstování v zimním období".

- 25. prosince 2008 - Všem návštěvníkům přeji krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok a mnoho úspěchů s pěstování v roce 2009.

- 5. prosince 2008 - Nemusíte se bát, že bych na stránky nějak zanevřel, ale bohužel opravdu poslední dobou nemám žádný čas na jejich aktualizaci (vysoká škola).

- 2. června 2008 - Maturitu mám úspěšně za sebou a také jsem se už vrátil z Portugalska. V nejbližší době se tedy budu moci věnovat stránkám a to tak, že bych chtěl jejich obsah konečně dokončit do finální podoby.